Problém s doručováním a odchozí poštou u klientů Telefónica O2

Říjen 15, 2011 by
Filed under: Zpravodaj 

Od 10. 10. 2011 klienti, kteří využívají služeb společnosti Telefónica O2 nemohou odesílat korektně e-mailovou poštu. Rovněž nelze z této sítě přijmout poštu od dalších osob, kteří využívají internetové připojení od Telefónica O2.

Důvodem je, že Telefonica O2 veškerou odchozí poštu filtruje přes mail proxy server (i když klient má nastaven náš smtp server). Tento proxy server přidá do hlavičky e-mailu záznam o pohybu skrze server společnosti Telefonica O2 a tedy i IP adresu serveru. Bohužel tato IP, která je ve vlastnictví Telefonica O2 je vedena na několika globálních SPAM listech, které využívají různí poskytovatele včetně náší společnosti. Z tohoto důvodu je veškera pošta klientů společnosti Telefonica O2 našimi servery odmítána.

Dle informací, které máme k dispozici Telefonica O2 sice sděluje, že problém řeší, ale nepodařilo se nám zjistit, kdy tento problém bude mít vyřešen.

Omlouváme se za vzniklé komplikace, které však nejsou způsobeny na straně naší společnosti.

Řešení vzniklé situace je nutné požadovat na straně společnosti Telefonica O2. V případě potřeby kontaktujte O2 na 800 184 084.

Další články:

Comments